Zaproszenie do konkursu plastycznego.

Zaproszenie do konkursu plastycznego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”. 

Serdecznie zachęcam do udziału i śledzenia Projektu, w ramach którego zaplanowane są m.in. warsztaty artystyczne, wykłady, konkursy. I właśnie do jednego z konkursów pragnę gorąco zachęcić. Jest to konkurs plastyczny, adresowany zarówno do dzieci, jak i do seniorów.

Konkurs, adresowany jest do dzieci szkół podstawowych (do uczniów kl. III – VII) oraz Seniorów z powiatu limanowskiego. Zapraszamy dzieci do zachęcenia swoich dziadków do udziału. Temat konkursu brzmi: „Tytus Czyżewski – ludowość i awangarda”. Chcemy zestawić postrzeganie świata przed dwie różne grupy odbiorców: dzieci i młodzież. Inspiratorem ma być Czyżewski, a tematem przewodnim kultura ludowa, przedstawiona w awangardowy sposób. Czyżewski dużo czerpał z ludowego folkloru (świątków, Madonn, zbójników, górali itp.). Ziemia Limanowska posiada bogate dziedzictwo kulturowe, bliskie i znane zarówno dzieciom i starszym, dlatego temat jest uniwersalny. Przygotowaniem do konkursu będą warsztaty artystyczne dla seniorów i dzieci. Z prac powstanie pokonkursowa wystawa prezentowana w GBP w Łukowicy. Podsumowanie konkursu odbędzie się w MBP w Limanowej.

Patronat medialny:

Radio RDN Małopolska

TV28

Zapraszamy do udziału.

Regulamin konkursu plastycznego

 

Skip to content