Wspólne kolędowanie.

Wspólne kolędowanie.

„Najpiękniejsze chwile w życiu człowieka to te, które spędza się z innymi. Dzisiejszy dzień jest taką piękną chwilą, bo spotykamy się w naszej szkolnej wspólnocie, którą dzisiaj tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice, babcie i dziadkowie naszych uczniów, a także nasi wspaniali goście. Spotykamy się po to, aby zgodnie z naszą piękną, polską tradycją śpiewać kolędy i w jasełkach jeszcze raz przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia”.

Tymi słowami Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych na uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 10 stycznia 2019 r. Występy dedykowane były wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności babciom i dziadkom, którzy wkrótce obchodzić będą swoje święto.

Uczniowie klas młodszych przedstawili humorystyczne „Jasełka”. Najmłodsi złożyli życzenia wierszem i piosenką. Swoją wdzięczność babciom i dziadkom , słowem, wyrazili również uczniowie klas starszych. Występy zakończyły się wspólnym kolędowaniem przy akompaniamencie flecistów z klas starszych. O słodki poczęstunek dla wszystkich zadbała wzorowo nasza Rada Rodziców.

Uroczystość uświetnili przybyli goście pan wójt Jan Skrzekut, pan starosta Mieczysław Uryga, pani dyrektor Edyta Król, pan kierownik wydziału kultury i promocji Wojciech Korabik, ks. proboszcz Jan Raś, pani sołtys Barbara Hebda i przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Kwiatkowska.

Goście, którzy zabrali głos, złożyli zebranym życzenia noworoczne, docenili talenty i zaangażowanie dzieci. Gratulowali rodzicom, dziadkom, pani Dyrektor i nauczycielom. Pierwsza wizyta nowych władz w naszej szkole pozostanie na długo w pamięci nie tylko dzięki otrzymanym słodkościom lecz przede wszystkim dzięki atmosferze, która pozwoliła przeżyć te chwile w radości i wzruszeniu.

Na zakończenie pani Dyrektor przekazała wszystkim życzenia zdrowia, rodzinnego ciepła, szacunku i miłości najbliższych.

Skip to content