VIII Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego

VIII Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego

19.03.2014 w Zespole Szkół w Rupniowie odbył się VIII już Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Wśród gości pojawili się krakowscy aktorzy. W tym roku konkurs uświetnili swoją obecnością Lidia Bogacz – aktorka teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Paweł Okraska – aktor teatralny i filmowy, dyrektor Liceum Plastycznego w Wiśniczu Barbara Szota-Rekieć, Małgorzata Mróz – pedagog, Stanisław Jacek Kołodziejczyk – Towarzystwo Miłośników Zabytków Krakowa oraz Dyrektor GZOS Edyta Król, Wojciech Korabik i Rafał Woźniak.

Naszą szkołę reprezentował Mateusz Gądek z kl. VI, który wystąpił w konkursie recytatorskim prezentując fragment dramatu „Noc listopadowa”. Mateusz zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Mateusza do konkursu przygotowała pani mgr Teresa Szewczyk.

W konkursie plastycznym „Mój projekt okładki do dramatu St. Wyspiańskiego pt. Noc Listopadowa” wzięli udział Natalie Papież z kl. VI i Szymon Górszczyk z kl. V. Uczniowie wykonywali swoje prace pod nadzorem komisji złożonej z artystów i nauczycieli plastyków.

Karolina Jaskulska i Zuzanna Ziaja z klasy IV wykonały witraże o wymiarach 1m x 0.5m na konkurs „Kwiaty wiosenne inspirowane twórczością St. Wyspiańskiego” Prace oceniała również komisja złożona z artystów i nauczycieli plastyków. Do konkursów plastycznych uczniów przygotowała mgr Agnieszka Leśniak.

W tym roku dla nauczycieli opiekunów zorganizowana spotkanie z mgr inż. Stanisławem Jackiem Kołodziejczykiem – miłośnikiem historii i zabytków Krakowa pt. „Klucz do refleksji i przemyśleń o Stanisławie Wyspiańskim”. Na zakończenie konkursów wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowie drobne upominki.

Skip to content