Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W naszej szkole w tym roku uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. W spotkaniu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski uczestniczyli Uczniowie klasy ósmej, Dyrektor szkoły, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Ksiądz Proboszcz, Ksiądz Katecheta, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Kwiatkowska oraz Pani Teresa Szewczyk, której chcieliśmy podziękować za wieloletnią pracę w naszej szkole w związku z jej przejściem na emeryturę.

Do wszystkich zebranych Dyrektor szkoły skierowała ciepłe słowa podkreślając ich ogromny wkład w rozwój szkoły i złożyła życzenia:

Przed nami wytężona praca, aby dzieci w jak najmniejszym stopniu odczuły skutki tego, co dzieje się wokół nich. Drodzy Nauczyciele – Koleżanki i Koledzy – dziękuję Wam za Wasze oddanie pracy, która wymaga nie tylko wysokich kompetencji, ale również siły oraz odwagi. Wierzę, że Wasi uczniowie odpłacą Wam za Wasze zaangażowanie szacunkiem i wdzięcznością. Życzę nieustającej satysfakcji, entuzjazmu, aktywności i radości z osiągnięć w pracy zawodowej a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, której – jak wszyscy wiemy – bywa często zaniedbywane z powodu naszych zawodowych obowiązków.

Nie mogę również w swoich podziękowaniach pominąć pracowników obsługi i administracji, bez których zaangażowania nasza szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest.

Wam, Drodzy Uczniowie, życzę dziś, abyście dzięki edukacji coraz lepiej rozumieli otaczający świat. Aby Wasi nauczyciele wierzyli w Wasze możliwości. Abyście spotkali na swojej drodze tylko dobrych wychowawców, którzy – jak pisał wybitny pedagog, Janusz Korczak – „przeżyją wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil” .

Szczególne słowa podziękowania chciałam skierować dzisiaj do Pani Teresy Szewczyk. W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za wieloletnią owocną pracę w naszej szkole, za podejmowanie codziennego trudu w nauczanie i wychowanie dzieci, za wkładane serce, uśmiech, życzliwość w stosunku do koleżanek i kolegów z pracy.

Pragnę złożyć również najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z każdego dnia, dobrego zdrowia, codziennej radości, sukcesów i zasłużonego odpoczynku.

Z kolei uczniowie kl. ósmej słowem i piosenką złożyli Nauczycielom życzenia, słowa podziękowania skierowali do Pani Teresy Szewczyk.

Do podziękować dołączyła Pani Przewodnicząca Rady Rodziców życząc Pedagogom satysfakcji z pracy i szczęścia w życiu osobistym, oraz szczególne słowa podziękowania pożegnania skierowała do Pani Teresy Szewczyk.

W drugiej części spotkania odbył się przygotowany przez Samorząd Uczniowski teleturniej Koło Fortuny, w którym brało udział 4 nauczycieli. Nie obeszło się bez mocnych emocji.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Dyrektor szkoły podziękowała uczestnikom spotkania za udział oraz Uczniom kl. 8 z Panią Ewą Kożuch i Panią Katarzyną Ziaja za przygotowanie wzruszającego spotkania.

Skip to content