Szkolny Konkurs Recytatorski „Ojczyzna w poezji”

Szkolny Konkurs Recytatorski „Ojczyzna w poezji”

Całym mym sercem , duszą niewinną,/Kocham tę świętą ziemię rodzinną…”. To tylko krótki fragment jednego z wielu wierszy, które uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaninie wygłaszali w czasie szkolnego konkursu recytatorskiego.

Konkurs, noszący hasło: „Ojczyzna w poezji”, odbył się 06. 11. 2018. i był jednym z elementów ciągu uroczystości, którymi szkoła czci pamięć odzyskania niepodległości przez Polskę, co dokonało się przed stu laty. W występach recytatorskich wzięło udział dwadzieścioro dzieci z klas – 4-8. Każdy uczeń przygotował jeden utwór poetycki o tematyce patriotycznej. Deklamatorzy z zaangażowaniem emocjonalnym wygłaszali swoje teksty. Niektórzy mówili tak sugestywnie, iż nastrój patriotyczny udzielił się słuchającym. Emocjonujący był również moment rozstrzygnięcia konkursu. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło uczennicy klasy czwartej- Julii Placie, na drugim znalazła się Natalia Ziaja z klasy szóstej, a trzecie miejsce -ex aequo- zajęły Joanna Bargieł i Andżelika Plata. Komisja oceniająca przyznała również trzy wyróżnienia, a uhonorowani nimi uczniowie to- Anna Papież, Mateusz Joniec i Gabriela Żywczak. Po emocjach recytatorskich przyszła kolej na gratulacje i nagrody. Dyrektor szkoły , pani Halina Śmierciak wręczyła zwycięzcom książki oraz pamiątkowe dyplomy, złożyła również podziękowania dla uczestników i organizatorów imprezy.

Recytacja wierszy o ojczyźnie i miłości do niej to dobra okazja, by wprowadzić nas w patriotyczną atmosferę obchodów stulecia odzyskania niepodległości, których kulminacją będą uroczystości w dniu 11.11.2018. odbywające się w każdym miejscu naszego kraju.

Skip to content