Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Społeczeństwo jest nastawione na dbanie głównie o dobry stan zdrowia fizycznego. Należy również pamiętać o swoim zdrowiu psychicznym.
Żeby dobrze się czuć psychicznie, należy zadbać o dobre samopoczucie fizyczne – uprawiać sporty, dużo przebywać na świeżym powietrzu.Ważnym aspektem jest dobry sen.Wyspany człowiek zachowuje lepszą zdolność do koncentracji, co w okresie nauki szkolnej jest niezwykle potrzebne. Ważne żeby unikać różnych sytuacji, które mogą prowokować do sięgania po różnorodne używki – alkohol, papierosy.
Bardzo ważnym elementem dbania o dobre samopoczucie jest umiejętność rozmawiania i nazywania emocji. Osobami w szkole do ktorych zawsze można zwrócić sie o pomoc są wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy oraz psycholog.
W naszej szkole powstała JESIENNA STREFA WSPARCIA tak zwany kącik w którym każdym uczeń znajdzie coś dla siebie, między innymi słoik pozytywnych myśli, oraz różnorodne materiały dotyczące emocji i stresu.
Psycholog szkolny – L. Wąchała
Pedagog szkolny – J. Dudczyk
Skip to content