Popisz się talentem 2022 – Tropimy literackie talenty.

Popisz się talentem 2022 – Tropimy literackie talenty.

Kalendarium konkursu

23 III: start konkursu
20 IV: termin nadsyłania prac
21 IV – 17 V: czytanie prac przez jury
19 V: obrady jury i wyłonienie zwycięzców; weryfikacja zwycięskich prac w programie antyplagiatowym
23 V: ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej
24 V –15 VI: kontakt wydawnictwa z laureatami konkursu, wysyłka dyplomów
XI: premiera książki z opowiadaniami laureatów

Witaj, młody pisarzu! Dobrze trafiłeś!

To jest strona 6. edycji największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Zostań z nami i popisz się swoim talentem literackim! W tym roku zapraszamy do zabawy piórem i językiem miłośników historii detektywistycznych. Wiemy, że nie brakuje Ci dociekliwości i talentu, więc spodziewamy się wbijających w fotel, zaskakujących opowiadań detektywistycznych z tajemnicą czy zagadką w roli głównej! Nieważne, czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem – w pracy detektywa liczy się dobry nos, logiczne myślenie i spryt. A także umiejętność zbierania i analizowania informacji oraz trzymanie się tematu. Dlatego przeczytaj uważnie zadanie konkursowe, a potem… zostań pisarzem-detektywem i wkrocz do akcji! 

Zadanie konkursowe

Kto powiedział, że dzieci nie mogą być detektywami? Nikt tak nie powiedział! Czas zatem wkroczyć do akcji, młodzi tropiciele tajemnic! Świat jest pełen sekretów czekających na rozwikłanie, a wy na pewno macie w głowie mnóstwo pytań, na które zawsze chcieliście znaleźć odpowiedzi. Ot, choćby… skąd się bierze chrupiąca skórka na chlebie? Kim jest elegancka pani na starych rodzinnych fotografiach? Kto wciąż dosypuje ziarenek do osiedlowego karmnika? Czy w zamczysku za miastem naprawdę straszy? 

Zastanówcie się, co Was najbardziej ciekawi, co nie daje Wam spokoju, jakie tajemnice chcielibyście odkryć… i ruszajcie ich tropem! Zostańcie detektywami, którzy węszą, obserwują, badają. A potem napiszcie opowiadanie o swoim śledztwie. Wyjaśnijcie, jaką tajemnicę wzięliście na cel. Jak działaliście? Czy ktoś Wam pomógł? No i oczywiście – jak to się wszystko skończyło? Pamiętajcie, aby nie zdradzać rozwiązania tajemnicy zbyt wcześnie. Wasze opowiadanie powinno trzymać czytelnika w napięciu do ostatniego słowa! 

Regulamin Popisz się talentem 2022

Zgoda rodzica lub opiekuna

Skip to content