OSTATNIE POŻEGNANIE

OSTATNIE POŻEGNANIE

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

/Ks. Jan Twardowski/

 

W dniu 13 czerwca 2021 r. pożegnaliśmy Śp. Halinę Darowską wieloletniego nauczyciela i dyrektora naszej szkoły. Funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Kaninie pełniła od 1 wrześni 1979 r. do 15 listopada 1999 r..

Zmarłą Śp. Halinę Darowską pożegnała Rodzina, Księża, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie naszej szkoły, Władze Samorządowe i lokalne, liczni Wychowankowie, Mieszkańcy wsi Kanina oraz Przyjaciele.

Pani Dyrektor była człowiekiem niezwykłym, bardzo zasłużonym dla szkoły i miejscowości.

Ks. Proboszcz Jan Raś w czasie wygłaszanej homilii w sposób podniosły i przejmujący mówił o Śp. Halinie Darowskiej.

W imieniu społeczności szkolnej zmarłą Śp. Halinę Darowską pożegnała Dyrektor szkoły następującymi słowami:

Żegnamy dzisiaj Śp. Halinę Darowską, wieloletniego nauczyciela i dyrektora naszej szkoły.

Pani Dyrektor była osobą o wielkim sercu, które okazywała nie tylko dzieciom, ale także nauczycielom i pracownikom tej szkoły. Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, pomocna w trudnych sytuacjach.

Wśród obecnych tutaj jest wielu Jej wdzięcznych wychowanków – pracowała z wieloma rocznikami. Są również nauczyciele i pracownicy, których wdrażała do pracy, którzy pod jej czujnym okiem rozpoczynali swoją pracę zawodową. Ja również do nich należę.

Pani Dyrektor jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy z Panią pracować, korzystać z Pani ogromnego doświadczenia. Zapamiętaliśmy Panią jako osobę kompetentną, pomocną, cierpliwą, udzielającą wskazówek i wsparcia, osobę która nie odmówiła nikomu pomocy.

Pani Dyrektor przez te wszystkie lata dała się poznać jako osoba bardzo pracowita, dbająca o szkołę, o jej rozwój, zaangażowana w pracę z dziećmi i pracę dla dobra społeczności lokalnej.

Pamiętamy Panią Dyrektor jako osobę pełną optymizmu, zdecydowaną, oddaną pracy, troszczącą się o całą społeczność szkolną.

Pani Dyrektor dziękujemy Ci:

– za to, że byłaś,

– za Twoje serce,

– za Twoją pracę,

– za dobre słowo,

– za udzielone rady,

– za wsparcie i wszelkie dobro, które stało się Twoim udziałem.

Pani Dyrektor dzisiaj żegnamy Cię wszyscy. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci – Pamięci dyrektora, nauczycieli, pracowników i wielu swoich wychowanków.

Odpoczywaj w pokoju”.

Skip to content