Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 6.11.2019

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 6.11.2019

Dzień Postaci z Bajek w szkole w Kaninie

Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Bajki i barwne postacie z bajek odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie.

W Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima cała społeczność szkolna uczciła to wyjątkowo miłe święto. W tym dniu wszystkich obowiązywał strój iście bajkowy, liczyła się pomysłowość i kreatywność. I tak do szkoły przybyli rycerze, smoki, tygrysy, księżniczki, wróżki i wiele innych znanych osobistości z bajek. Dla młodszych dzieci zorganizowano zgaduj-zgadule i zabawy – oczywiście wokół baśniowych postaci.
Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa czy chęci niesienia pomocy innym.
Podsumowując, to był dobry dzień – jak z bajki!

Skip to content