Matematyczne Preteksty- podsumowanie

W roku szkolnym 2019/20 siedmioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego wieloetapowego konkursu: Matematyczne Preteksty organizowanego przez Akademię Umiejętności Matematycznych. Konkurs polegał na rozwiązywaniu problemowych zadań matematycznych na platformie Matpret. Troje z uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i otrzymało nagrody od organizatora. Byli to Łukasz Gądek – I miejsce, Jarosław Bargieł – II miejsce oraz Joanna Bargieł – III miejsce. Pozostali uczestnicy dostali nagrody-niespodzianki. Uczestnikom gratulujemy pasji i zaangażowania w rozwijanie umiejętności używania matematyki do rozwiązywania problemów praktycznych, a wszystkich zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.