„Gdzie zmysły prysły” spotkanie autorskie z Panią Kariną Gamoń

„Gdzie zmysły prysły” spotkanie autorskie z Panią Kariną Gamoń

W czwartek 17 listopada naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – Pani Karina Gamoń – autorka książeczek dla dzieci: „Szpitalny domek”, „Fabryka w ciele tyka”, „Gdzie prysły zmysły”. Pani Karina zawodowo pracuje  w Szpitalu Powiatowym Im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jako położna.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy pierwszej i trzeciej oraz dzieci z Oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Halina Śmierciak serdecznie witając naszego gościa oraz  uczestników spotkania.

Autorka opowiedziała nam o swojej twórczości, a także o tym jak pojawił się pomysł na pisanie książeczek dla dzieci o tematyce medycznej. Pani Karina zdradziła nam również, skąd czerpie pomysły na tematy jakie pojawiają się w książkach. Pani Karina czytała dzieciom fragmenty swoich książeczek, w których przedmiotom medycznym nadaje cechy istot żywych. Pokazywała też ilustracje, których autorami sią dzieci. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy w szpitalu. Dzieci miały możliwość zobaczyć i co więcej, poczuć na własnej skórze jak wygląda praca w szpitalu. Pani Karina uczyła dzieci bandażowania ran i mierzenia ciśnienia. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać bicia swoich serduszek, zobaczyli jak zakłada się kroplówkę, oswoili strzykawkę i igłę a także zobaczyli inne przyrządy medyczne używane na co dzień w szpitalu.

Zarówno dzieci jak i opiekunowie dali się ponieść atmosferze spotkania i bardzo chętnie zakładali czepki medyczne, fartuchy i  rękawice. Na chwilę hol naszej szkoły zamienił się w radosny, kolorowy i gwarny szpital pełen „personelu” w medycznych uniformach jak i uśmiechniętych „pacjentów” z bandażami to na głowie, to na ręce….

Spotkanie zostało bardzo ciepło przyjęte przez dzieci. Z pewnością na długo zostanie ono w pamięci uczestników – tych młodszych i tych starszych.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Gminną w Kaninie, którą reprezentowała Pani Małgorzata Cięciel.

 

 

Skip to content