„Fizyka wszędzie styka”. „Zaelektryzowani” z wizytą w naszej szkole

„Fizyka wszędzie styka”. „Zaelektryzowani” z wizytą w naszej szkole

Dzisiaj do naszej szkoły przyjechał pan  z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina.  Zaprezentował interaktywny spektakl pt. „Fizyka wszędzie styka”. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

Podczas tej niecodziennej lekcji zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi . Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego. Poza tym nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa i na czym polega: „wodorowa mamba”,  wytwarzanie wodoru, odpowiedzieć na pytanie na czym polega „efekt Stroopa”? Różne rekwizyty i substancje sprawiły że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania – ,,zmiana głosu”. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Pan przekazał nam trudną wiedzę z fizyki i chemii  z elementami humoru oraz zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne,  zwrócił uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń – więc nie próbujcie tego sami bez pozwolenia nauczycieli i Rodziców! Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym.

Skip to content