Dzień Matki

Matka, Mama, Mamusia, Matuleńka słowa rozpoznawalne na całym świecie. Wypowiadane przez dzieci w każdym wieku: z troską, uwielbieniem a czasem trwogą – zależnie od chwili, emocji i roli, jaką w danym momencie pełni dla nas rodzicielka. Jednakże, niezależnie od języka, w jakim te słowa są wypowiadane, bez względu na wiek, płeć, rasę, czy przynależność religijną, na każdej szerokości geograficznej miłość Matki i dziecka jest zawsze taka sama – piękna, wzniosła i bezwarunkowa.

Dzień Matki to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy Mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość.

Słowa Twoje zawsze koją,
dom Twój moją jest ostoją.
Twe porady sobą chłonę,
miłość składam w Twoje dłonie.
Tak przykładnie przy mnie trwasz,
dajesz wszystko mi, co masz.
Spokój w Tobie niesłychany,
serca ciepłem rozświetlany.
Twarz – natura wygładzona,
czasem wprost nie poruszona.
Słów brakuje Twej osobie
i nikt się nie równa Tobie!
A mi właśnie jest to dane,
mieć tak wyjątkową Mamę! ”

W ten piękny i radosny dzień pragniemy złożyć wszystkim Mamusiom najserdeczniejsze życzenia:
długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy ze swoich Dzieciaczków.

K. Baszczuk, K. Ziaja