Dzień Matematyki

Dzień Matematyki

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Tak też było w naszej szkole. Przez pandemię w okrojonym składzie, bo tylko klasy 1-3 wzięły udział w obchodach  Dnia Matematyki. Klasa trzecia rywalizowała w grupach rozwiązując zadania na platformie 4improven już w piątek. Dzisiaj rywalizowały między sobą klasy 1-3.Każda klasa okazała się w czymś lepsza od innych. Najważniejsza jednak  okazała się dobra zabawa.

Troszkę historii

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

 

Skip to content