Drodzy Rodzice!! !

Drodzy Rodzice!! !

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zajęcia w szkołach nie odbywają się w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku.

W dniach 12 i 13 marca 2020 r. szkoła organizuje jedynie zajęcia opiekuńcze zgodne z tygodniowym rozkładem zajęć, zalecane jest jednak by dzieci już w czwartek zostały w domu.

Od 16 marca uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Nauczyciele klasy ósmej przygotowują materiały dydaktyczne dla uczniów do samodzielnej pracy i będą je przekazywać drogą elektroniczną.

Szanowny Rodzicu zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki, do korzystania z materiałów edukacyjnych na platformie epodreczniki.pl.

Jeśli masz dziecko do 8 lat przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni (szczegółowe informacje na stronie ZUS). Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Szanowni Państwo zwróćcie uwagę aby dzieci unikały:

  • komunikacji publicznej,

  • centrów handlowych.

Dopilnujcie, aby uczniowie w wolnym czasie przeczytali książkę, uzupełnili swoje wiadomości, przestrzegali w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń w których przebywają, często myły ręce przy użyciu mydła i wody, przy kichaniu i kasłaniu zakrywały usta i nos, zachowywały co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą.

Informacja z Ministerstwa Edukacji Narodowej!

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie gov.pl/koronawirus.

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer: 800 190 590

Skip to content