21.11.2019 Światowy Dzień Życzliwości.

21.11.2019 Światowy Dzień Życzliwości.

Jak obchodzić ten dzień?

Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!

Nasi uczniowie chętnie włączyli się w obchody tego święta. Ozdobili przygotowane wcześniej ,,Medale Życzliwych”, mogli przekazać innym karteczki zrywki z miłymi słowami, byli tego dnia dla siebie bardzo mili i serdeczni. Wszystkie twarze były uśmiechnięte.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Co charakteryzuje człowieka życzliwego?

Słownikowa definicja mówi, że to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna.

Z czego składa się życzliwość?

Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję, że jesteś…”, „Wszystkiego najlepszego…” czy „Miłego dnia!” – to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech.

Skip to content