16.04.2018 Światowy Dzień Sztuki- Happening ,,Każdy może być artystą”

16.04.2018 Światowy Dzień Sztuki- Happening ,,Każdy może być artystą”

Dawno minęły te czasy, kiedy sztuka zamknięta była w galeriach i muzeach, na świecie wyszła ona na ulice i cieszy się sporym zainteresowaniem.
15 kwietnia przypadał ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI w związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy dzisiaj Happening ,,Każdy może być artystą”

Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów w dziejach ludzkości. Mowa tu oczywiście o Leonardo da Vincim – włoskim malarzu, rzeźbiarzu, wynalazcy, pisarzu, muzyku, filozofie epoki renesansu. To właśnie dzień jego urodzin – 15 kwietnia – od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki.

Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice . Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty. Jeśli jesteście ciekawi, co działo się z tej okazji w naszej szkole to koniecznie zaglądajcie na stronę na fb

Uczniowie dali upust swojej ekspresji. Wszyscy chętnie podjęli działania twórcze. W naszych pracach przeważał ekspresjonizm abstrakcyjny, były również obrazy wielkoformatowe i fotografia. Ale przede wszystkim ogromna przyjemność z samego tworzenia. Efekty naszej twórczości można podziwiać na wystawie prac.

Dla zainteresowanych link do strony z nurtami sztuki współczesnej.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_V4wkPxCr0

Skip to content