WYCIECZKA BIEDRONECZEK ­čÉ× I MOTYLK├ôW ­čŽő

Sk─ůd si─Ö bierze mi├│d? Jak wygl─ůda pszcz├│┼éka? Na czym polega praca pszczelarza? Jak zbudowany jest ul?
Na te i inne pytania Dzieci z grupy Biedroneczek i Motylków dzisiaj znalazły odpowiedź- dzięki wycieczce do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach.
Muzeum Pszczelarstwa „S─ůdecki Bartnik” zafundowa┼éo Nam dzi┼Ť dzie┼ä pe┼éen atrakcji.
Po przyje┼║dzie do Str├│┼╝, pierwsz─ů atrakcj─ů by┼éa jazda konna wierzchem, a tak┼╝e przejazd wozem po okolicy. Po chwili odpoczynku zostali┼Ťmy zaproszeni na teatrzyk „Pszcz├│┼éka i przyjaciele”.
Nast─Öpnym punktem programu by┼éo wej┼Ťcie do zagrody ” K├│zki Meli, Osio┼éka Feli i Ich Przyjaci├│┼é”. Tu, pr├│cz karmienia zwierz─ůtek, mieli┼Ťmy przyjemno┼Ť─ç posmakowa─ç chlebka z kozim serem. Chyba te┼╝ nie przypadkiem paw pokaza┼é swoje przepiekne pi├│ra (a pono─ç robi to rzadko).
Nasz─ů wizyt─Ö u „pszcz├│┼éek ” zako┼äczy┼é d┼éugi spacer z przewodnikiem po terenie Muzeum- zar├│wno na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu, jak i w „starym domu”, gdzie mieli┼Ťmy okazj─Ö z bliska zobaczy─ç pszczo┼éy, dowiedzie─ç si─Ö o ich ┼╝yciu, ich rolach, ich pracy. Zostali┼Ťmy tak┼╝e zapoznani ze strojem pszczelarza, budow─ů ula (to tylko tak w skr├│cie).
Po wizycie w Bartniku, udali┼Ťmy si─Ö do Nowego S─ůcza na zas┼éu┼╝one dla Dzieci lody.
Pe┼éni wra┼╝e┼ä, do┼Ťwiadcze┼ä, nowej wiedzy i mn├│stwa wspomnie┼ä – wr├│cili┼Ťmy szcz─Ö┼Ťliwie na Kanin─Ö.
Na zako┼äczenie wycieczki na Dzieciaki czeka┼éa jeszcze jedna niespodzianka- ┼Ťwieczka i s┼éoiczek miodu.
Opiekunami wycieczki byli- Pani Alicja, Pani Małgorzata, Pani Iwona.
Przewo┼║nikiem by┼é Pan Pawe┼é Cie┼Ťlik
Wszystkim bardzo DZI─śKUJ─ś.
Foto, artykuł- K. Ziaja (organizator, kierownik wycieczki)