Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dwudziesty pierwszy lutego bieżącego roku obchodzony był jako „ Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. O język ojczysty trzeba dbać! Szczególna dbałość należy się naszej polskiej ortografii, która – jak wszyscy wiemy – nie jest łatwa.

Ta właśnie idea przyświecała szkolnemu konkursowi ortograficznemu, który 21.02. 2019. odbył się w naszej szkole w Kaninie. W konkursie wzięły udział dzieci z klasy 4 i 5 – tworząc młodszą grupę wiekową oraz uczniowie klas 6-8, którzy zaliczeni zostali do grupy starszej. Uczestnicy zmagali się z zadaniami ortograficznymi w trzech turach. Ostatnia runda – finałowa pozwoliła na wyłonienie zwycięzców. W grupie młodszej tytuł „Mistrza Ortografii” przypadł Dawidowi Kwiatkowskiemu z klasy piątej, a w starszej kategorii wiekowej tytuł ten zdobyła Barbara Kożuch z klasy ósmej. Mistrzowie jak również wszyscy uczestnicy rundy finałowej konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne nagrody książkowe ufundowane naszej szkole przez Księgarnię – „NOWA” z Limanowej, której przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie.

W trakcie trwania imprezy prowadzona była „ mini-loteryjka” przeznaczona dla dzieci, które nie brały czynnego udziału w konkursie. Uczniowie losowali zagadki ortograficzne, a właściwa odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem. Za słodycze do loteryjki serdecznie dziękujemy Właścicielom sklepu „SPAR”, którzy je zasponsorowali.

Mamy nadzieję, że konkurs spełnił swoje zadanie i stał się motywacją dla naszych uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

Skip to content