Spotkanie z Wiesławem Drabikiem.

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce obchodzono XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Kaninie dzieci spotkały się z bardzo popularnym autorem książeczek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem, który w swoim dorobku literackim ma ponad 200 tytułów. Swój pierwszy utwór napisał dla swojej córeczki Joasi pt.: „Wiersz o wiośnie” i tak rozpoczęła się jego pisarska przygoda. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą ze znajomości książek pisarza, brali udział w zabawach słownych i próbowali swych sił w rymowaniu. Wiesław Drabik sypał rymami jak z rękawa. „Udanych wakacji…z książką!” życzył na koniec pisarz. Dziękujemy za udane i niezwykle ciekawe spotkanie!