Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka
 „Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy, w dniu Babci i Dziadka życzenia Wam składamy” – słowa te rozbrzmiewały w dniu 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Kaninie, gdzie uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka.
Na uroczystość licznie przybyli Drodzy Seniorzy, Rodzice odpowiadając na serdeczne zaproszenie dzieci i nauczycieli. To niezwykłe wydarzenie swoją obecnością uświetnili Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Dyrektor GZOS Edyta Król, Proboszcz Ks. Jan Raś, sołtys wsi Barbara Hebda, Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kwiatkowska wraz z Radą Rodziców oraz Małgorzata Cięciel – bibliotekarka z GBP w Starej Wsi – Filia w Kaninie. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Halina Śmierciak, kierując słowa serdecznego powitania do wszystkich zebranych, po czym rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez dzieci. Jako pierwsze występowały maluchy z przedszkola. Siedzący przy kawie i ciasteczku Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta, które w śpiewanych z zapałem piosenkach i tańcach wyraziły swoją wdzięczność do Kochanych Dziadziusiów. Słuchając tych pełnych miłości słów może niejednemu z Seniorów łza wzruszenia zakręciła się w oku. Po przedszkolakach pięknie zaprezentowały się dzieci z kl. I-III, wywołując swymi występami śmiech i atmosferę radości.

Uczniowie klas starszych dla gości grali kolędy na fletach, a swoim śpiewem zachęcili Seniorów do wspólnego kolędowania. Uroczystość uświetniły także występy grup tanecznych. Po wspólnym kolędowaniu uczniowie odegrali i odśpiewali „Sto lat” na cześć swoich Babć i Dziadków.

Na zakończenie występów na Seniorów czekała także miła niespodzianka, którą sprawili im wnukowie, obdarzając własnoręcznie wykonanymi i zakupionymi upominkami.

Miłe i pełne rodzinnej atmosfery świętowanie zakończyło się podziękowaniami Władz Gminy – Pana Wójta i Powiatu – Pana Starosty, od których dzieci otrzymały słodkości oraz Dyrektora Szkoły.

Skip to content