3.06.2019 Dzień Dziecka na sportowo. Szukamy skarbu

3.06.2019 Dzień Dziecka na sportowo. Szukamy skarbu

Krótka refleksja: Jaki prezent na Dzień Dziecka będzie najlepszy? Podarujmy siebie! Jakoś tak się składa, że dzieci potrzebują rodziców po prostu. Do kochania, do poczucia bezpieczeństwa, poczucia że jest się ważnym. To fundamenty, które dajmy naszym dzieciom, by mogły kształtować swoją osobowość i budować na niej przyszłość. Ale też po to, by wiedziały, że mogą się zwrócić do nas z każdą sprawą, w każdej chwili. Powiecie – ależ to oczywiste! Przecież zawsze może do mnie przyjść. No tak. To wiecie wy, ale dziecko nie. Dziecko tego nie wie, że jest dla nas najważniejsze, bo rzadko który rodzic mówi to dziecku. Jesteśmy tak zabiegani, że trudno nam  poświęcić całą swoją uwagę swojemu dziecku. Wiadomo, że na co dzień mamy ileś obowiązków i trudno je ewidentnie zaniedbywać. Jednak warto odłożyć wszystko choć czasem, chociaż w święta, na przykład w święto dziecka, by temu dziecku poświęcić cały swój czas i uwagę.

A u nas dzień pełen aktywności. Poszukiwanie skarbu- ukryte wskazówki, zaszyfrowane informacje i zadania do wykonania. Po zaliczeniu  wszystkich odnalezionych poleceń ostatnia wskazówka trafiła w ręce małych detektywów. Skarb został odnaleziony! Co za emocje!

Były wyścigi rzędów, gra w piłkę nożną, ręczną, jazda na rowerach, trampoliny jednym słowem bardzo aktywny dzień.  Dlatego , przygotowany przez rodziców poczęstunek tak bardzo smakował. Dziękujemy!

Skip to content